Czasami cisza może być lepsza niż ciekawy chaos. Wydaję mi się, że melancholia, jak i badanie jej, może być stokroć ciekawsza. Ale z biegiem czasu, kiedy nie potrafisz z niej wyjść, przynosi smutek. Przynosi masę smutku, każdego dnia. Ilekroć próbujesz się podnieść, nie możesz, jesteś już tak głęboko w bagnie, że ono pochłania Cię coraz bardziej.
Jesteś sam, nikogo obok. I nawet jeśli ktoś wyciąga rękę, odrzucasz pomoc. Zamykasz się. Głębiej.
Czasami dochodzą nałogi, chęć autodestrukcji. Chęć śmierci. To jest jak…kula u nogi głęboko pod wodą, kiedy w ręku trzymasz klucz. Tak, masz go w ręku, ale nie jesteś zdolny aby go użyć.
Po prostu nie chcesz, bo coś się sypie, ciągle się psuje. Boisz się, że jeżeli wypłyniesz na powierzchnię znów pojawi się kula która ściągnie Cię na dół. Już nie wierzysz o lepszym jutrze.
Ale pomyślałeś o tym, że im więcej upadków, tym więcej doświadczeń?
Jesteś tysiąc razy silniejszy. Jesteś silniejszy od tych, którym się powiodło. Trzymasz w rękach bagaż doświadczeń. Możesz przetrwać każdy dzień i będzie to kolejny zwykły dzień, wiem o tym, ale będzie wyjątkowy bo żyjesz. Bo może…zamieniłeś słowo z ważną osobą, pomogłeś komuś, uratowałeś kogoś. Dałeś radę kolejny dzień! To cudowny dzień. I jeśli wylewasz w nocy łzy, nie jesteś słaby, pamiętaj, jesteś silny. Pomogłeś komuś? Też poproś o pomoc. Może… może będzie dziwnie jeśli tego nie lubisz. Rozumiem, ale nie zawrócisz tym nikomu głowy. A może ten ktoś pomoże Ci zmienić to co zepsute, trzeba próbować.
Znam ludzi, którzy zwykłym otworzeniem się, naprawili zło siedzące w nich.
Znam ludzi, którzy powiedzieli parę słów i zostali uratowani.
Znam ludzi, którzy się wyżalili i zmienili życie.
Racja, na początku nie było łatwo, nigdy nie jest. Smutek szedł za nimi.
Ale to znika z czasem. Może, zostaje w bliznach, ale one Ci mówią jak bardzo jesteś silny. Patrz na nie motywująco!
Weź się w garść, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Nazywam się Intro. Rok temu chciałam popełnić samobójstwo. Nazywam się Intro. Walczę ze swoimi demonami. Sama czy z kimś, dla kogoś i dla siebie, żyję. Nazywam się Intro. Jest ciężko, ale dam radę. Zawsze daję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>